Kod pocztowy pacjenta i numer kontaktowy telefonu lekarza nie muszą być umieszczane obligatoryjnie na recepcie
Przepisy Prawne Archiwum
Informacja Ministerstwa Zdrowia
W związku z wejściem w życie z dniem 12 grudnia 2015 r. ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia i niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1991), która w zakresie danych umieszczanych na recepcie wprowadziła dodatkowo:
- numer telefonu do bezpośredniego kontaktu z osobą wystawiającą receptę, oraz
- kod pocztowy właściwy dla miejsca zamieszkania pacjenta lub osoby wystawiającej receptę lub podmiotu, w którym wystawiono receptę lub miejsca udzielania świadczenia zdrowotnegoinformuję, że dane te mogą być umieszczane na receptach w sposób fakultatywny do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 96 ust. 12 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2008 r. Nr 45, poz. 217, z późn. zm.).
Natomiast osoby uprawnione, posiadające umowy upoważniające, które na mocy art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia i niektórych innych ustaw wygasają z dniem 31 grudnia 2016 r., wystawiają recepty, zawierające numer tych umów w trybie określonym w powyższych rozporządzaniach.
Z upoważnienia
Ministra Zdrowia
Podsekretarz Stanu
Krzysztof Łanda